poniedziałek, 17 lipca 2017

Spotaknie z Zarządem Generalnym.

22 czerwca, uczestniczyliśmy w spotkaniu Zarządu Generalnego Zakonu Braci Mniejszych z braćmi na formacji. Do Domu Pielgrzyma w Górze Św. Anny przybyli najmłodsi bracia z Konferencji Północnosłowiańskiej, począwszy od postulantów, przez nowicjuszy, juniorystów i kleryków, a także ich formatorów.

Wspólne spotkanie w oczekiwaniu na konferencje.

Wspólnie z innymi braćmi uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej poszczególnym etapom formacji w różnych prowincjach Konferencji Północnosłowiańskiej.

Wspólna modlitwa podczas rozpoczęcie konferencji przez o. Alana Brzyskiego.

Następnie do zebranych przemówił o. Michael Perry, minister generalny, który wraz z gronem swoich definitorów przedstawił najbardziej istotne dla zakonu zagadnienia. Na koniec nadszedł czas zadawania pytań do Zarządu.

Minister generalny o. Michael Perry przemawiający do braci.

Podczas pytań, generał wybrał przedstawicieli różnych etapów formacji do pomocy w udzielaniu odpowiedzi. Postulat reprezentował Bogdan, brat z naszej prowincji.

Przedstawiciele różnych etapów formacji z generałem.

Po wspólnym spotkaniu w auli przyszedł czas uroczystą Eucharystie w Sanktuarium św. Anny. Mszy Świętej przewodniczył generał Zakonu, do którego przyłączyli się licznie zebrani kapłani zakonni, z poszczególnymi prowincjałami na czele.

W sanktuarium brakowało miejsca dla braci, a w prezbiterium dla koncelebrujących kapłanów.
  Na koniec spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z generałem, po którym uczestniczyliśmy we wspólnej kolacji i spotkaniu braterskim.

Wspólne zdjęcie braci na formacji i formatorów z generałem.

Nasza wspólnota postulancka wraz z Ministrem Generalnym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz