poniedziałek, 21 września 2015

Dziękujemy za "Dar Boży"

Już wiemy, że bracia mniejsi zmieniają w nowicjacie imiona na zakonne i co z tym się mocno wiąże, dzień wspomnienia liturgicznego świętego patrona jest bardzo ważnym dniem, tak dla poszczególnego współbrata, jak i dla całego klasztoru. Przekonaliśmy się o tym dokładnie dwa tygodnie po przybyciu do Kłodzka, ponieważ w tym dniu imieniny zakonne obchodził nasz wicemagister - o. Mateusz, którego imię znaczy "Dar Bozy".

To zdjęcie o Mateusza zapożyczone od poprzedniego kursu :)

Dla nas to również był dzień uroczysty: późniejsza pobudka, odświętne ubrania, Eucharystia imieninowa, w czasie której pełniliśmy pełną obstawę liturgiczną oraz uroczysty obiad... Po obiedzie przechadzka i kolejna Msza Święta i kolejna posługa liturgiczna - tym razem w kościele klarysek. Tutaj do Mszy dołączył się Sekretarz Prowincji - o. Dominik, który chyba zdążył zapamiętać nasz kurs, a szczególnie Tomasza B. zainteresowanego kwestiami administracyjno-prawno-komunikacyjnymi z życia o. Dominika :)

Ostatnie uwagi "trenera"
Klaryski też złożyły życzenia swojemu kapelanowi!
Kolejny dzień uroczysty, kolejna rekreacja... a już widzimy, że kalendarz na najbliższe dni też zapowiada się "uroczyście". Co się z tym wiąże, to fakt, że mimo, że minęły tylko dwa tygodnie od przybycia do postulatu, to jednak nasze brzuchy wyraźnie się zaokrągliły. W związku z tym nasz magister przypominał, że już kiedyś miała miejsce podoba sytuacja i... nieformalnym "hymnem" postulantów stała się poniższa piosenka :)


Pozdrawiamy kurs postulantów 2012/13 :)

Więcej zdjęć z imienin o. Mateusza - w naszej GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz