wtorek, 15 września 2015

Górka Maryi

Tradycją się stało, że jedna z pierwszych postulanckich prac dotyczy Górki Maryi, czyli niewielkiego wzgórza na granicy Kłodzka i Wojciechowic, gdzie stoi mała kapliczka poświęcona Matce Bożej Pocieszenia. W tym miejscu od maja do sierpnia , w każdą niedzielę, franciszkanie odprawiają Mszę Św. i jak bracia zapewniają, gromadzą się na niej dość duże grupy okolicznych mieszkańców, a takzę turystów. 

Aby tradycję wypełnić - w dzień poświęcony Matce Bożej Bolesnej, przygotowaliśmy odpowiedni sprzęt i wsiedliśmy do busa, udając się na miejsce przeznaczenia.Na miejscu okazało się, że mamy rozkręcić i schować ławki, tak, aby przez zimę nie uległy zniszczeniu, pograbić spadające już liście oraz zabrać z kapliczki to, co pozostało po "sezonie letnim", czyli księgi i szaty liturgiczne, feretron, pielgrzymkową "taukę" oraz figurkę Matki Bożej. 
Jak zaplanowaliśmy, tak też zrobiliśmy i raźno wzięliśmy się do pracy.

Jednak mimo naszego wysiłku, liści jakby nie ubywało. Dlatego obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy, dokonać dzieła porządku, wtedy, gdy już wszystkie liście spadną z drzew i już nic nie będzie w stanie przeszkodzić naszej pracy! 

Ponieważ zauważyliśmy, że nasza Górka Maryi to nie tylko miejsce modlitwy i pracy, ale także posiada duże walory estetyczne, niewykluczone, że czekając na opadniecie liści, odwiedzimy to miejsce jeszcze wcześniej, ale w celach rekreacyjnych :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz