sobota, 9 lutego 2013

Śluby wieczyste

Dzień dzisiejszy jest szczególnym dla naszej prowincji. Bo oto grono profesów wieczystych powiększyło się o trzech braci: Leona, Lotara i Tyberiusza. Uroczysta profesja miała miejsce na Górze św. Anny, a odebrał ją Minister Prowincjalny, o. Alan Brzyski.W drodze na te uroczystość zatrzymaliśmy się w rodzinnej Gostomi Marcina, gdzie ugościli nas jego rodzice poranną kawą, a na odchodne podarowali nam domową babkę. Msza Święta z obrzędem profesji wieczystej miała miejsce o godz. 11.00. Przybyli na nią licznie współbracia neoprofesów  z całej prowincji, a także osoby świeckie. Po ceremonii goście zostali zaproszeni do Domu Pielgrzyma na obiad oraz kafej i kołocz. 

I my tam byliśmy, jedliśmy i kawę piliśmy, lecz zdjęcia żadnego nie zrobiliśmy.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do sanktuarium św. Józefa w Prudniku, gdzie spotkaliśmy ojców Wita, Faustyna i Waldemara, którzy z nieobecnymi o. Edwardem i br. Emilianem tworzą bardzo pogodną, a zarazem charyzmatyczną wspólnotę.

[gdy w sieci pojawią się zdjęcia ze ślubów, umieścimy tutaj link]Pozdrawiamy rodzinę Marcina, zwłaszcza jego mamę, która upiekła coś tak dobrego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz