niedziela, 17 lutego 2013

Wielki Post - początek

W związku z Wielkim Postem, postanowiliśmy w ramach rozmaitych, podejmowanych wyrzeczeń ograniczyć sobie również czas użytkowania internetu. W związku z tym wpisy do Wielkanocy będą ukazywać się, co około dwa tygodnie w formie krótkie sprawozdania dotyczącego kilkunastu minionych dni. Podobnie jak widać to poniżej.

12/13 lutego 2013
Nocą w Częstochowie odbyło się czuwanie modlitewne, dla formacji początkowej Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. W drodze na czuwanie zahaczyliśmy o Nysę, gdzie odbyły się wykłady z franciszkanizmu oraz, gdzie podziwialiśmy największy dom naszej prowincji. Następnie dotarliśmy do Borek Wielkich, skąd po zjedzeniu kolacji, wraz z nowicjuszami wyruszyliśmy do Częstochowy. Niestety złe warunki pogodowe (śnieżyca) uniemożliwiły dotarcie na miejsce klerykom, którzy z tego powodu czuwanie odbyli u siebie, we Wrocławiu. Postulanci zaś, wraz z nowicjuszami pod opieka ojców Augustyna i Ezechiela czuwali do późnych godzin nocnych u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą z obrzędem posypania głów popiołem. Do Kłodzka wróciliśmy po 5.00 nad ranem.


Postulat i nowicjat u celu.
Klerykat łączy się duchowo z Wrocławia.


Nie Jelenia Góra. Nie Zielona Góra.
To Jasna Góra!


Częstochowska Pani, bądź zawsze z nami.


Ojciec Augustyn - konferencja.


Nowicjusze.


Ojciec Ezechiel - kazanie.


Msza Święta (na pierwszym planie Artur).


16 lutego 2013
Rozpoczął się remont pokoju magistra. cały postulat został zaangażowany w to szlachetne dzieło. Co ciekawe, ojciec Augustyn ufając nam bezgranicznie wyjechał dziś (w niedzielę) na rekolekcje i pozwolił nam samodzielnie zatroszczyć się o design swojego mieszkania. Oj, będzie się działo...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz