poniedziałek, 15 października 2012

Wizyta misjonarza z Albanii

Czas do południa spędziliśmy na drobnych pracach w klasztorze oraz ogrodzie. Warto jednak wspomnieć tutaj o historii z biurkami, która przydarzyła się braciom Arturowi i Damianowi… A więc br. Jan poprosił dwóch dzielnych postulantów, aby wynieśli stare biurko stojące przed gwardianatem do stolarni, gdzie miało zostać zutylizowane, jednak po drodze, gdy tak dźwigali ten zabytkowy mebel spotkali o. Kuniberta, któremu biurko tak bardzo się spodobało, że postanowił zabrać je do swej celi z zamian oddając swoje… o wiele cięższe i lekko rozklejone. Pomimo trudności w postaci licznych schodów biurko zostało pomyślne zniesione na parter. Gdy już „doczłapywalia” się do drzwi prowadzących na ogród z dodali usłyszeli głos br. Damiana, który zawrócił ich z drogi. Nasz drogi brat również postanowił wymienić swój stary wysłużony mebel... I tak w klasztorze nic się nie marnuje.    


Popołudniu z wizytą przybył do klasztoru o. Włodzimierz, który od ponad 16 lat przebywa na misji w Albanii. Opowiedział nam w bardzo ciekawy i barwny sposób o historii misji franciszkańskiej, tradycji i kulturze, realiach panujących obecnie w kraju a także o swojej posłudze i ciężkiej pracy na Bałkanach. Na koniec spotkania, pobłogosławił nam oraz życzył wytrwania w powołaniu.
Wieczorem czekają nas niemałe emocje. W ramach eliminacji do MŚ 2014 w Brazylii, Reprezentacji Polski zmierzy się z Anglią na Stadionie Narodowym… Bracia gorączkowo dyskutują i typują wynik.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz